© 2018 by Jihočeský komorní festival

  • Black Facebook Icon

Interpreti 2019

Epoque Quartet

Multižánrový Epoque Quartet letos slaví 20 let od svého založení. Během této doby si našel pevné místo na české a evropské hudební scéně, výrazně posunul hranice kvartetního repertoáru a vyprofiloval se ve špičkový soubor, který je zván ke spolupráci celou řadou skvělých hudebníků z různých odvětví muzikantské branže.
Z výčtu nejzajímavějších projektů jmenujme turné s Danem Bártou a Ilustratosphere, spolupráci s kapelami Monkey Business, Tatabojs, Clarinet Factory, nebo koncerty a nahrávky s Michalem Pavlíčkem, Gregory Porterem, Lenkou Dusilovou, Robertem Balzarem, Dashou, Ondřejem Brzobohatým, Tomášem Klusem, Kamilem Střihavkou, Lucií Bílou, Ewou Farnou, Gabrielou Vermelho, na poli klasičtějším pak s Dagmar Peckovou, Radkem Baborákem, Ivanem Klánským, Ludmilou Peterkovou a dalšími.
Mezi velmi aktuální počiny patří oceňované CD „Epoque Quartet plays Jan Kučera“ , které shrnuje dlouholetou spolupráci autora se souborem a které bylo nominováno na cenu Anděl 2018. Dále pak v New Yorku pokřtěné CD „Flow“ s kanadským klavíristou a skladatelem Davidem Braidem, se kterým EQ podnikl koncertní turné po Číně. CD „Flow“ se ocitlo v užší nominaci na prestižní kanadské ocenění Juno Award. V loňském roce soubor obdržel první pozvání k účinkování na festivalu Pražské jaro. Širokému publiku je EQ známý také svým účinkováním v populární televizní show Stardance.
Epoque Quartet koncertoval v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Francii, Itálii, Belgii, Holandsku, Anglii, Irsku, Polsku, Maďarsku, na Slovensku, v Chorvatsku, Slovinsku, Srbsku, Bosně a Hercegovině, Řecku, Bulharsku, Izraeli, USA, Kanadě, Brazílii, Číně a v Japonsku. Své zkušenosti s kvartetní hrou také předával na workshopech v Čechách, Srbsku, Brazílii a Izraeli.
EPOQUE QUARTET jsou – DAVID POKORNÝ (vl), VLADIMÍR KLÁNSKÝ (vl), VLADIMÍR KROUPA (vla) a VÍT PETRÁŠEK (vcl)

Kristina Fialová - viola

Kristina Fialová je odbornou kritikou oceňována především za dokonalou techniku, ohnivý temperament a sofistikované hudební cítění. Po získání titulu absolutního vítěze na mezinárodní soutěži Michala Spisaka v polských Katovicích v roce 2013 se mladé violistce otevřely cesty na přední evropská pódia. Kromě pozvání na prestižní dánský Tivoli festival debutovala ve slavné Tonhalle Zürich a na MHF Pražské Jaro 2015 vystoupila se samostatným recitálem.

Pravidelně vystupuje s předními českými i zahraničními orchestry (Copenhagen philharmonic, Aarhus Symphony Orchestra, Český národní symfonický orchestr, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Pražská komorní filharmonie, Janáčkova filharmonie Ostrava, Komorní filharmonie Pardubice, Filharmonie Brno, Plzeňská filharmonie, Elbland philharmonie, Moravská filharmonie Olomouc, Zabrze philharmonic, Slovenský komorní orchestr Bohdana Warchala, Filharmonie Bohuslava Martinů, Czech Virtuosi ad.) pod vedením dirigentů (Libor Pešek, Case Scaglione, Charles Olivieri Munroe, Rafael Payare, Fao Tan, Tomáš Brauner, Stanislav Vavřínek, Arild Remmereit či Stanislaw Chrzanovski). Jako komorní hráčka spolupracuje s řadou výjimečných interpretů (Radovan Vladkovič, Sophia Jaffé, Ivan Ženatý, Václav Hudeček, Igor Ardašev, Martin Kasík, Atos trio, Petr Nouzovský, Adam Skoumal, Alexander Gilman či Kociánovo kvarteto). Koncertovala ve většině států Evropy, v Rusku, Africe, Asii a v Jižní i Severní Americe. Z jejích festivalových vystoupení jmenujme Svátky hudby v Praze, Pražské premiéry, Copenhagen Summer Festival, Janáčkův Máj, Jihočeský komorní festival, Mahlerova Jihlava, Kulturtage Dresden,  Festival Internacional de Santander ve Španělsku, norský Bergen International Festival či moskevský Vesna v Rossii. Je laureátkou řady mezinárodních soutěží – Talents for Europe, Soutěž konzervatoří, ACT London, Beethovenův Hradec, Forbest Competition, Alexander and Buono International String Competition, Val Tidone Competition, Danish soloist competition, Johannes Brahms competition ad.

Základy k úspěšně se rozvíjející umělecké dráze stavěla Kristina Fialová za studií na brněnské konzervatoři (Miroslav Kovář), na Hochschüle für Musik Carl Maria von Weber v Drážďanech (prof. Vladimír Bukač), Royal Danish Academy of Music v Kodani (Prof. Tim Frederikson, Prof. Lars Anders Tomter) a Akademii múzických umění v Praze (prof. Jan Pěruška). Své umění dále zdokonalovala pod vedením špičkových sólistů a pedagogů na mistrovských kurzech po celém světě (Leif Ove Andsnes, Wolfram Christ, Sheila Browne, Tatiana Masurenko, Jerry Horner, Helen Callus, Charles Avsharian, Václav Hudeček, Siegfried Frühlinger).

Vydala 7 CD u českých vydavatelství Supraphon a Arcodiva a dánského vydavatelství Dacapo. Vedla mistrovské kurzy v Limě, Kodani, Pekingu či Tsingtao. Hraje na italskou violu „Carlo Antonio Testore – Contrada 1745“. Patří mezi Pirastro artists a hraje výhradně na struny této značky.

Václav Hudeček - housle

Václav Hudeček zahájil svoji příkladně strmou cestu mezi českou a mezinárodní interpretační elitu v šedesátých letech. Již ve věku patnácti let dne 12. listopadu 1967 vystoupil na koncertu v Londýně s Royal Philharmonic Orchestra. O den později ho slyšel legendární David Oistrach, předpověděl mu velkou budoucnost a nabídl mu pedagogickou pomoc. Od roku 1970 až do Oistrachovy smrti v roce 1974 byl žákem tohoto velkého Mistra.

Od svého londýnského debutu vystupoval po celém světě na nejprestižnějších podiích ( Carnegie Hall, Royal Festival Hall, Suntory Hall, Osaka Festival Hall, Sydney Opera ), s nejlepšími světovými orchestry

(Berliner Philharmoniker, Cleveland Symphony Orchestra, NHK Philharmonic Orchestra, Gewandhaus Leipzig, Moskevská státní filharmonie a další ) jakož i na světových festivalech ( Osaka, Salzburg, Istanbul, Perth, Helsinky ). K odkazu Davida Oistracha a dalších velikánů ruské houslové školy se stále hlásí. A tak cílevědomě spolupracuje i dnes s nositeli tradic Oistracha, Kogana a Sitkovetského, jak dokazují jeho nahrávky u firmy Supraphon.
Hudečkovo sympatické vystupování a zejména styl jeho hry spojující technickou suverenitu s vervně tvořeným a emocionálně bohatým tónem a s radostí, kterou dovede nezaměnitelným způsobem přenášet do publika okouzluje obecenstvo bez rozdílu věku. Jeho nahrávka Vivaldiho Le Quattro Stagioni s dirigentem Pavlem Koganem je od roku 1992 stále nejúspěšnější produkcí v České republice a interpret za ni obdržel zlatou a v roce 1997 platinovou desku. Rovněž za další svoje nahrávky obdržel interpret zlaté desky.
Václav Hudeček se nevěnuje jen kompozicím starých mistrů, ale rozšiřuje své repertoárové spektrum o díla XX. století (Janáček, Prokofjev) a skladby soudobých českých autorů (Kymlička, Fišer, Mácha).
Systematicky se stará o pomoc nastupující české interpretační generaci a to jak každoročním pořádáním letních houslových kurzů v Luhačovicích , tak představováním těch nejlepších jako hostů na svých koncertech. v rámci tradičních vánočních turné, nebo na Hudečkem pořádaných Svátcích hudby v Praze. 

Petr Nouzovský - violoncello

Petra Nouzovského, který se řadí mezi nejlepší evropské violoncellisty své generace, můžeme slyšet na mnoha prestižních pódiích (Concertgebouw v Amsterdamu, Festivalový sál Bad Kissingen, Čajkovského sál v Moskvě, Herkules sál v Mnichově). Jeho hra je hodnocena superlativně pro svou svrchovanou technickou noblesu kloubící se s originální hudebně tektonickou výstavbou jím interpretovaných skladeb.

V průběhu této sezóny se Nouzovský představí na mnoha orchestrálních a recitálových koncertech v Evropě, Severní Americe a Asii. V Evropě vystoupí společně s Krakovskou filharmonií, Slovenskou filharmonií, Vestfálskou filharmonií, Českým filharmonickým sborem Brno anebo se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. Je pravidelným hostem Pražského jara, Janáčkova Máje a Dvořákovy Prahy. V minulých sezónách se představil v Německu, Číně, Japonsku, New Yorku, Estonsku anebo v Polsku.

Petr Nouzovský spolupracuje s dirigenty Jakubem Hrůšou, Charlesem Olivieri-Munroe, Petrem Altrichterem, Casparem Richterem, Janem Schultszem, Leošem Svárovským, nebo Tomášem Braunerem.

Nahrává pro Dabringhaus und Grimm, CUBE, Albany, Supraphon, ArcoDiva. CD Vivat Tango nahrané s akordeonistou Ladislavem Horákem pro Supraphon získalo ocenění Nejlepší violoncellové CD roku 2014 The Violoncello Foundation New York. Nedávno vydané dvojalbum s kompletním dílem Bohuslava Martinů pro violoncello a orchestr (Plzeňská filharmonie, Tomáš Brauner) vydané prestižním německým vydavatelstvím Dabringhaus und Grimm získalo cenu „Nahrávka roku 2017“ Prague Classic Awards, „Cenu německých kritiků 2017“ a superlativní recenze v Pizzicato Luxembourg a Frankfurter Allgemeine.

Petr Nouzovský studoval na Pražské konzervatoři, Hudební fakultě AMU v Praze, Vysoké hudební škole v Drážďanech a na Královské konzervatoři v Madridu. Kromě opětovného pozvání na Piatigorského seminář v Los Angeles absolvoval mistrovské kurzy u Mstislava Rostropoviče, Borise Pergamenschikova a Lynna Harrella. Je pedagogem Pražské konzervatoře a New York University Praha.

V letech 2014/2016 byl rezidenčním sólistou Plzeňské filharmonie. Zahrál 1600 koncertů ve 40ti zemích světa. Hraje na violoncello Georg Rauer 1921.

Jan Pěruška - viola

Jan Pěruška je významný představitel české violové školy. Od devíti let se učil hře na housle. Violu studoval na ostravské Konzervatoři u Miroslava Němce a Akademii múzických umění v Praze u Prof. Jaroslava Motlíka. V letech 1977-1985 byl sóloviolistou Symfonického orchestru FOK. Významným mezníkem se stal rok 1981, kdy vyhrál Mezinárodní violovou soutěž v Markneukirchenu a stal se vyhledávaným sólistou. Jeho sólistický repertoár zahrnuje skladby od raného baroka až po díla současných skladatelů. Pěruškovo rozsáhlé interpretační umění je zachyceno na více než 100 CD a 450 rozhlasových a televizních nahrávkách. K nejvýznamnějším interpretačním počinům patří provedení Koncertu pro violu a orchestr Aloise Háby společně se Symfonickým orchestrem českého rozhlasu. V současnosti realizuje natáčení význačných děl světové i české violové literatury. CD „Nálady soudobé violy“ vyhlásil časopis Harmonie TIPEM měsíce únor 2011.
V roce 1985 byl zakládajícím členem Stamicova kvarteta. Soubor zvítězil v Mezinárodní soutěži smyčcových kvartet v Salcburku (1986), pořádané EBU-OIRT. Za více než 30 let činnosti vystoupilo Stamicovo kvarteto doslova po celém světě (více než 2500 koncertů) a získalo řadu ocenění: Cena Komorního spolku (1987), Grand Prix du Disque de l'Academie Charles Cros Paris (1988, 1991), Zlatá ladička časopisu Diapasson (1993), Golden Song Prize za nahrávku čínských melodií (1995), cena České komorní rady za souborné provedení kvartetů Aloise Háby na Pražském jaru 1997, ocenění Diapason Decouverte za soubornou nahrávku smyčcových kvartetů J.B.Foerstera v listopadu 2010, kterou udělil časopis Diapason. Britský časopis International Record Review ocenil CD se smyčcovými kvartety Sophie Gubaiduliny za nejlepší nahrávku měsíce března 2012 ( IRR  OUTSTANDING). Stejně tak ocenění „ TIP editora“ se dostalo této nahrávce v červnovém vydání časopisu Harmonie ( 2012)
Od roku 1990 vyučuje Jan Pěruška na pražské Akademii múzických umění. V roce 2006 byl jmenován prezidentem republiky řádným profesorem hry na violu.
Jan Pěruška hraje na nástroj francouzského houslaře Ch.J.B.Collina-Mezina z roku 1922 a na nástroj Johna Terryho, vzniklého ve Florencii roku 1996.

Jan Pěruška ml. - housle

Jan Pěruška se narodil 1991 v Praze do muzikantské rodiny. K hudbě ho přivedli oba rodiče, profesí hudebníci. Od čtyř let navštěvoval ZUŠ Dunická, kde ho učil Harbi Shabu. V roce 2000 přestoupil do třídy Ludmily Štětinové na ZUŠ Biskupská. Po maturitě na Arcibiskupském gymnáziu v roce 2010 pokračoval ve třídě pí. Štětinové na Pražské konzervatoři, kde v roce 2015 absolvoval. Nyní je studentem prof. Ivana Štrause v 1. ročníku HAMU.

Během let se zúčastnil řady soutěží, zmiňme prvenství na soutěži duí Filcíkova Chrast z roku 2005 či první cenu soutěže ZUŠ ČR 2004 taktéž v oboru houslové duo, kde vystupoval s bratrem Matoušem. V roce 2005 se spolu zúčastnili rozhlasové soutěže Concertino Praga. Jan je dále laureátem Celostátní soutěže ZUŠ z roku 2008 oboru housle. Mezi léty 2010 a 2012 se třikrát zúčastnil letního turné mezinárodního orchestru mladých JFutura v Itálii. V roce 2011 byl koncertním mistrem Smyčcového orchestru Pražské konzervatoře pod vedením dirigenta Petra Zejfarta na festivalu Talichův Beroun. V roce 2014 se stal členem Orchestru mladých Evropské unie (EUYO), s nímž v roce 2014 absolvoval tři turné pod vedením V.Ashkenazyho, V. Petrenka a L.Borrani.

Od roku 2011 také studuje Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy, kde v roce 2014 složil bakalářské státní zkoušky v oboru žurnalistika, v němž pokračuje i v magisterském studiu. Od roku 2013 je Jan externím redaktorem Redakce sportu v České televizi.

Matouš Pěruška - housle

Matouš Pěruška začal hrát na housle ve věku 5-ti let ve třídě Harbi Shabua. O tři roky později přestoupil do třídy prof. Ludmily Štětinové. Pod jejím vedením úspěšně složil přijímací zkoušky na Pražskou konzervatoř, kde zakončil svá studia v její třídě absolventským koncertem se Symfonickým orchestrem pražské konzervatoře. V roce 2012 započal svá studia na pražské Akademii Múzických Umění ve třídě profesora Leoše Čepického. Od roku 2014 má pravidelně konzultace u prvního koncertního mistra vídeňských symfoniků Jana Pospíchala.
Pravidelně se účastnil kurzů Vídeňské Filharmonie a několikrát sólově vystoupil spolu s dalšími nejúspěšnějšími účastníky kurzů na slavnostním koncertě ve vídeňském Musikverein. Dále v rámci svých studií absolvoval mistrovské kurzy u I. Gitlise, R. Chana, R. Davidovici, M. Ericssona, I. Ženatého, V. Hudečka, M. Frischenschlagera, J. Pazdery, H. Shahama, M.Šeteny, P. Götzla a dalších.
Zúčastnil se několika národních a mezinárodních soutěží. V roce 2014 se stal vítězem mezinárodní soutěže v italské Veroně, kde mu byly za vítězství zapůjčeny mistrovské housle od Ottela Bignami. V roce 2015 obdržel druhou cenu a cenu publika na mezinárodní soutěži Johannese Brahmse v rakouském Pöertschachu. V květnu 2017 se stal finalistou mezinárodní houslové soutěže Pražské jaro.
Kromě sólové činnosti se intenzivně věnuje komorní hře. Studoval pod vedením P. Hůly, R. Nagyho a P. Schuhmayera. Pravidelně vystupuje v různých komorních uskupeních na českých i zahraničních pódiích.  S violoncellistkou Kristinou Vocetkovou získali v létě 2015 cenu Zoltána Kodályho a cenu Bohuslava Martinů. O měsíc později byli v soutěži Karla Ditterse z Dittersdorfu pro komorní soubory oceněni titulem absolutních vítězů soutěže. Jsou zváni do komorních souborů po celé Evropě a spolupracují s předními umělci, jako jsou Magda Amara, Johannes Fleischman, Csabor Balog, Hagai Shaham, Romain Giroud a další.
V letech 2012-2014 byl členem orchestrální akademie České Filharmonie, kde od té doby pravidelně vypomáhá. 
V roce 2017 obdržel prestižní cenu Hlávkovy nadace.

David Pěruška - violoncello

David Pěruška se narodil v roce 2002. Na violoncello začal hrát v pěti letech v Hudební škole hlavního města Prahy na Žižkově ve třídě Kateřiny Hroníkové. Od útlého dětství se úspěšně zúčastňuje tuzemských a také zahraničních violoncellových soutěží: v roce 2011 první cena na Violoncellové soutěži Jana Vychytila v Praze, v celostátním kole Národní soutěže ZUŠ v Liberci také 1. cena. V roce 2012 na mezinárodní soutěži Talents for Europe v Dolním Kubíně získal 2. cenu, na International Cello Competition v Liezenu 2. cenu, na Violoncellové soutěži Jana Vychytila opět 1. Cena. V roce 2013 se stal se finalistou International Dotzauer Cello Competition v Drážďanech a na Violoncellové soutěži Jana Vychytila 1. cenu. V roce 2014 získal první cenu v Národní soutěži ZUŠ v Liberci, stejně tak na soutěži Mládí Bohuslava Martinů v Poličce. Na podzim 2014 skončil na soutěži Jana Vychytila s druhou cenou. V roce 2015 David získal na Heranově violoncellové soutěži v Ústí nad Orlicí 3. cenu. V roce 2017 získal 1. cenu v Národní soutěži ZUŠ v Liberci. Od roku 2018 je studentem 2. ročníku Pražské konzervatoře ve třídě profesora Jaroslava Kulhana.

Petr Čech - varhany

Petr Čech absolvoval Pražskou konzervatoř v oborech klavír (prof. Marta Toaderová) a varhany (prof. Jan Hora), Hudební fakultu Akademie múzických umění v Praze (prof. Jan Hora) a Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst ve Stuttgartu u vynikajícího norského varhaníka prof. Jona Laukvika. V roce 2011 dokončil doktorandské studium na VŠMU v Bratislavě ve třídě prof.Imricha Szabó.

Je laureátem a nositelem cen mnoha mezinárodních soutěží (Pražské jaro, Lucemburk, Gdaňsk, Brno, Opava). Do dramaturgie svých koncertů zařazuje velmi často soudobá díla našich i světových autorů, za něž obdržel cenu ČHF, Fondu Leoše Janáčka, Nadace Bohuslava Martinů a zvláštní prémii aktivu mladých „Lucemburská hudební současnost“. Varhanní tvorbu 20. století i díla autorů přítomnosti nahrál na zvukové nosiče našich
i zahraničních hudebních vydavatelství - CD ed. Vixen s varhanními opusy Aloise Háby, CD v rámci projektu „HAMU představuje“ s tvorbou Petra Ebena, CD švýcarské společnosti RC s varhanními kompozicemi O.A.Tichého a Petra Ebena s žesťovým kvintetem České filharmonie.

Působí jako varhaník Chrámu Matky Boží před Týnem, pedagogicky působí na
Pražské konzervatoři. V roce 2018 se stal ředitelem Pražské konzervatoře.

Trio Budvicense

Klavírní trio Trio Budvicense (Martin Týml - housle, Lenka Týmlová- violoncello, Markéta Týmlová - klavír) patří mezi mladou generaci významných interpretů současnosti. Komorní soubor (původně vystupoval pod názvem AloTrio) , byl založen v květnu roku 2006. V následujících letech si hráči vytvářeli interpretační styl za společného studia na Akademii Múzických Umění v Praze pod vedením profesorů V. Bernáška, P. Toperczera, I. Štrause, M. Petráše a L. Čepického.

Zásadní význam pro další činnost mladého souboru měla účast na kursech Internationale Sommerakademie – Prag, Wien, Budapest v srpnu roku 2006, kde získali cenné zkušenosti od celosvětově uznávaného komorního hráče a profesora vídeňské Hochschule Avo Kouyoumdjiana . V rámci těchto kurzů se trio zúčastnilo i interpretační soutěže, na níž získalo cenu nadace Thomastik – Infeld Wien. Od té doby Trio Budvicense pravidelně vystupuje na koncertech v Čechách i v zahraničí.

Kromě společných koncertů v rámci komorního souboru vystupují jednotliví členové i sólově. Spolupracovali s řadou orchestrů včetně Jihočeské komorní filharmonie, Plzeňské filharmonie , Státní filharmonie Košice, Filharmonie Hradec Králové a Pražského komorního orchestru . Jako sólisté či komorní hráči koncertovali na českých i zahraničních pódiích, například v Lipsku, Drážďanech, Vídni, Badenu, Reichenau, Kaunasu, Záhřebu nebo Pasově.

Ensemble 18+

Komorní klasicistní orchestr Ensemble 18+ se specializuje na poučenou, ale neortodoxní interpretaci hudby “nejen” 18. století, jak vyplývá z jeho názvu. V uplynulých sezónách soubor zrealizoval několik vlastních koncertních řad zaměřených žánrově na hudbu přelomu pozdního baroka a klasicismu až po raně
romantické autory, ale v jeho portfoliu nechybí ani hudba mladších období. V komorních dramaturgiích prováděných bez dirigenta v tomto směru spolupracuje s předními českými sólisty - hobojista Vilém Veverka, harfenistka Kateřina Englichová, houslisté Ivan Ženatý, Roman Patočka a Bohuslav Matoušek,
klavírista Karel Košárek, klarinetista Milan Řeřicha a další.
Ensemble 18+ vznikl v roce 2009 z okruhu mladých hudebníků se zájmem o interpretaci hudby starších období. Hlavní myšlenkou bylo aplikovat principy poučené interpretace staré hudby při hře na moderní nástroje. Jelikož se většina stálých členů hře na kopie historických nástrojů a tzv. staré hudbě věnuje
profesionálně, vzniká originální styl: autentická barokní a klasicistní artikulace s využitím dobových smyčců v kombinaci s modernějšími nástroji. Výsledným efektem je plný zvuk klasicistního orchestru při malém obsazení, přesvědčivý i v rozsáhlejších prostorách, kde by komorní zvuk barokních houslí byl v nevýhodě.
Stálý základ orchestru tvoří deset smyčcových nástrojů s cembalem, dle potřeby doplněných dechovými nástroji. Orchestr pracuje v ustáleném složení v čele s koncertní mistryní Magdalenou Malou. Obsazení odpovídá orchestru Jiřího Antonína Bendy na dvoře vévody Friedricha v německé Gotě v roce 1772. Tato
kombinace opět reflektuje název i repertoár orchestru – převážně méně hraná hudba z období mezi lety 1750 – 1800, většinou české provenience a často v novodobých premiérách. Jakkoliv se orchestr specializuje především na hudbu starších období, zajímavé prostory či zadání pořadatelů jsou inspirující
k vytváření nadčasových dramaturgií, která propojují časy minulé s moderním světem.
K zásadním počinům poslední doby patří reprezentace České republiky s hudbou starých českých mistrů v živém vysílání Vánočního dne Eurorádií (European Broadcasting Union) v prosinci 2018. Pořad se sledovaností kolem 14 milionů posluchačů přenášely téměř tři desítky světových rozhlasových stanic v čele
s BBC. V sezóně 2019 se ansámbl zaměřuje na několik témat. Jednak uvede ve vlastní produkci společně s houslistou I. Ženatým ojedinělý koncertní cyklus, v němž zazní soubor koncertů světově proslulého českého klasického autora Josefa Myslivečka v autentickém podání. Dramaturgie zahrnuje málo uváděná
díla českých skladatelů klasicismu v konfrontaci s dobovou tvorbou předních světových autorů. Na koncertní sérii naváže natáčení CD s Myslivečkovými koncerty u prestižní nahrávací společnosti Naxos. Mimo komorní programy se soubor věnuje i větším vokálně instrumentálním dílům, oratorní a mešní tvorbě
zejména klasických autorů - Beethovena, Haydna, Mozarta. V sezóně 2019 se ansámbl v tomto směru 
zaměřuje na operní a oratorní tvorbu okruhu tzv. Čechů ve Vídni a mannheimské školy (J. A. Koželuh, F. Gassman, I. Holzbauer, C. Stamitz, F. X. Richter, J. Bárta atd.) ve spolupráci zejména s Mannheimským komorním orchestrem, která vrcholí společným turné a nahrávkou kompaktního dvojdisku.
V roce 2010 vydal soubor své první CD „Symphony Reloaded“ se symfoniemi českých autorů 2. pol. 18. století. Kromě řady nahrávek pro ČRo a ČT vznikla v roce 2015 vznikla ve spolupráci s hobojisty Vilémem Veverkou, Dominikem Wollenweberem a cembalistkou Barbarou Marií Willi nahrávka barokních
hobojových koncertů pro značku Supraphon, oceněná odbornou kritikou a aspirující na nahrávku roku.
V letech 2019 - 2020 plánuje ensemble vydat další, již zmíněné nahrávky jednak s Mannheimským komorním orchestrem a druhou s Ivanem Ženatým v hlavní roli.
Orchestr je častým hostem festivalů komorní hudby, které nezřídka zahajuje či slavnostně zakončuje. Kromě vlastní pravidelné koncertní činnosti v komorním i velkém obsazení se často podílí na realizaci objevných muzikologických počinů. Takto se například v roli schvarzenberských muzikantů Ensemble 18+ účastnil
ojedinělého projektu rekonstrukce opery Dove é amore, é gelosia (Kde je láska, tam je žárlivost) z pera Giuseppe Scarlatiho v barokním divadle v Českém Krumlově v koprodukci České televize. K nejzajímavějším projektům tohoto druhu patří např. i provedení obnovené premiéry opery Pygmalion J. P. Rameaua v rámci
festivalu Smetanova Litomyšl. Významnou součástí dramaturgií je uvádění oper jednoho z největších českých hudebníků své doby, Jana Antonína Koželuha, do koncertního života v novodobých premiérách.
V letošním roce mohli čeští posluchači zaznamenat mimo jiné novodobé uvedení singspielu Giuseppe Barty na divadelní scéně, anebo vystoupení Ensemble 18+ na mezinárodních hudebních festivalech Pražské jaro a Český Krumlov.

Ladislav Horák - akordeon
Ladislav Horák je absolventem Pražské konzervatoře a Západočeské university v Plzni u prof. Jaroslava Vlacha. Během studií se stal vítězem národní soutěže v Hořovicích (1990) a laureátem mezinárodních soutěží v Andoře, Itálii a Španělsku (1987-1990). Koncertuje jako sólista, komorní hráč a za doprovodu orchestrů (Symfonický orchestr Hl. města Prahy FOK, Moravská filharmonie Olomouc, Severočeská filharmonie Teplice, Pražská komorní filharmonie, Sukův komorní orchestr, Westmont Philharmonia Accordion Orchestra, Fisorchestra Marchigiana). Pravidelně vystupuje na prestižních festivalech v Severní Americe, Asii i po celé Evropě. Je propagátorem a prvním interpretem skladeb soudobých českých a zahraničních autorů, které pravidelně nahrává pro česká i mezinárodní média (Český rozhlas, Klassikradio-D, Classical WQED-USA) a vydává ve svém nakladatelství Edition Rondo Prague. Natočil a podílel se na desítce kompaktních disků. Patří mezi nejvýznamnější reprezentanty italské nástrojařské firmy Borsini. Reprezentuje českou akordeonovou školu v mezinárodních organizacích (La Confédération Mondiale de l'Accordéon, Europeane Accordion Federation), či jako předseda porot mezinárodních soutěží (Castelfidardo-I, Innsbruck-A, Pula-HR). Jako jediný akordeonista ze střední Evropy je zván do porot prestižních německých soutěží Deutscher-Akkordeon-Musikpreis (DAM) a Deutsche-Orchesterwettbewerb (DOW). V Praze je uměleckým ředitelem soutěžních festivalů Evropský festival akordeonových orchestrů a Dny harmoniky. Od devadesátých let je pedagogicky činný na Pražské konzervatoři, kde od roku 2005 zastává pozici zástupce ředitele. Více než 15 let stál v čele akordeonového oddělení na největší jihobavorské privátní škole v Regenu. Byl pozván a vedl mistrovské kurzy v Andoře, italském Castelfidardu, Conservatório Funchal (Madeira), Hudební akademii v Lodzi (PL) a Budapešti, Královské akademii v Aarhus (DK) a Stockholmu, Steinhardt University v New Yorku.
Duo CD 
Duo CD bylo založeno v roce 2016 studenty oboru klasická kytara na pražské Akademii múzických umění  V. Dvořáčkem a M. Cábou. Působí pod pedagogickým vedením Petra Saidla. K největším dosavadním úspěchům dua patří 1. cena a titul laureáta v mezinárodní interpretační soutěži K. Ditters z Dittersdorfu a hudební klasicismus ve Vidnavě, kterou získalo na konci roku 2017. 

Martin Cába (nar. 1996) studoval hru na kytaru v letech 2006–2012 na ZUŠ Josefa Kličky v Klatovech, od roku 2009 navštěvoval také soukromé lekce u tehdejšího profesora plzeňské konzervatoře Antonína Černého. V roce 2018 úspěšně absolvoval na plzeňské konzervatoři ve třídě profesora Ozrena Mutaka, v současné době je studentem Mgr. Pavla Steidla a Petra Saidla ve 3. ročníku HAMU. Zúčastnil se řady mistrovských kurzů (Reentko Dirks, Tillmann Hopstock, Fabio Zanon, Aniello Desiderio, Zoran Dukić, Goran Listeš, Thomas Fellow, Stefano Viola, Pavel Steidl, Zdeněk Dvořák) a přivezl si úspěchy z mnoha soutěží - Mezinárodní kytarová soutěž Ivana Ballu Dolný Kubín (Slovensko) 1. cena v  roce 2012 a 2014, Mezinárodní kytarový festival a soutěž Cithara Ignea Žory (Polsko) 2014 3. cena, Mezinárodní kytarová soutěž Zruč nad Sázavou 2012 2. cena, Mezinárodní soutěž „Andrés Segovia“ v německém Monheimu 
4. místo v roce 2016, z národních soutěží např. Soutěžní přehlídka konzervatoří a hudebních gymnázií ČR v Pardubicích v roce 2013 1. cena a 2016 2. cena. Spolupracoval s orchestry a soubory jako je Plzeňská filharmonie, Consortium musicum a Apollon Quartet.

Vít Dvořáček (nar. 1995) vystudoval brněnskou konzervatoř ve třídě Vladislava Bláhy, nyní pokračuje na HAMU v Praze pod vedením Mgr. Pavla Steidla a Petra Saidla. Absolvoval řadu kurzů u známých kytaristů z celého světa (Marcin Dylla, Scott Tennant, Roland Dyens ad.). Uspěl v řadě soutěží, mj. zvítězil v národní soutěži ZUŠ, v roce 2010 získal 1. a v r. 2013 3. cenu v soutěžní přehlídce konzervatoří a hudebních gymnázií ČR, v Mezinárodní kytarové soutěži Ivana Ballu v Dolnom Kubíně (Slovensko) obdržel v roce 2013 a 2008 1. cenu a titul laureáta a v roce 2011 a 2012 2. cenu. Umístil se i na soutěžích v Rakousku a Itálii (Jorge Cardoso Wettbewerb Rust 2011 1. cena, Concorso Europeo di Chitarra Classica „Citta di Gorizia“ 2012 3. cena). Od roku 2018 působí jako pedagog na Konzervatoři J. Ježka v Praze.